Close

19 desembre, 2021

ACTE FI DE TRIMESTRE, 17 DE DESEMBRE

Trimestre acabat.

El passat divendres vam cloure el primer trimestre d’aquest curs.

Estem contents per haver pogut tornar a la presencialitat encara que amb algunes restriccions. El divendres no ens vam poder trobar després de l’acte formal tot prenent una copa i menjar una mica de torró. Però hi tornarem.

I com ja és habitual des de fa anys ho vam fer amb l’actuació d’un grup de L’ECMM.  Aquest cop amb el QUARTET DE SAXÒFONS  format per SIRA BORRELL: SAXO SOPRANO, DAVID LÓPEZ: SAXÒFON ALT, NIL SÁNCHEZ: SAXÒFON TENOR i ORIOL GUASCH: SAXO BARÍTON que ens van oferir quatre peces i un afegit amb la clàssica nadala  Santa Nit.

A l’acte també vam poder escoltar tres pomes de Nadal , Nadal 1974, Any nou i  Carta als Reis Mags que van recitar la Marta Minella el Xavier Llorens i la Montserrat Mestres i per cloure aquest part de l’acte la Dolors Juan ens va recitar l’Himne de l’Aula, cançó que era l’emblema de la coral la Veu de l’Aula i ara ens la va oferir recitada.

Hi va haver també lliurament dels diplomes  als socis i sòcies que han complert 25 i 15 anys de permanència activa en la nostra entitat.

És un acte d’agraïment i d’homenatge als que han mantingut  i mantenen l’esperit de l’Aula: ser-hi , donar vida a la nostra entitat , mantenir la continuïtat que enllaçarà amb els nous socis. Tasca enorme  que es vol agrair amb aquest diploma , modest però significatiu.

Van rebre el diploma del vint-i-cinc anys la Dolors Juan Hill i la Magdalena Rodo i Piñol.

I el de quinze anys: Montserrat Socias i Tous, Rosa Ma Pujol i Piñol, Sebastià Serra i Navarro, Ma Teresa Bonilla i Garcia, Ricard Sabaté i Mateu, Enriqueta Olivar i Nadal, Cecilia Rossell i Pujol, Jordi Tubau i Rovira, Ma Victòria Soler Raventós, Anna Carreras i Picas, Ramon Borrell i Ventosa, Ma Rosa Franco i Ortin, Teresa Vives i Solé, Carme Crous i Baquès, Trinitat Marin i Guasch, Francesc Soler i Casañas, Ramona Gallart Nadal, Jordi Cortada Aparicio, Jaume Freire López, Ma Pilar Gonzalez Sanchez, Ma Teresa Andreu Sanmartí, Càmelia Ferrer i Garriga,  Ma Blanca Munté Foguet, Ana Ma de Jorge Barrio, Ma Carme Brichfeus Suau i Rosa Bruin Larrea.

A totes elles i ells , felicitats i gràcies per haver contribuït a la permanència i creixement de l’Aula.

I va haver també un diploma a La Veu de l’Aula per haver complert els quinze anys, tot i que avui fruit de les circumstàncies sanitàries  actuals no es poden fer els assaigs i els i les cantaires van fer un petit obsequi a la seva Directora Mª Cinta Roset.

Acte modest  de cloenda del trimestre.

Bon Nadal i esperançat Any Nou !!!

Ens tornem a trobar el dia 14 de gener.

       

 

 

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR
Aviso de cookies